هرز شدن شیر آب در اثرخرابی کارتریج

هرز شدن شیر آب در اثر خرابی کارتریج

هرز شدن شیر آب در اثر خرابی کارتریج

در این‌مقاله از وب‌سایت فروش شیرآلات بهداشتی سهند قصدداریم شما‌را با هرز شدن شیر آب در اثر خرابی کارتریج آشنا‌کنیم. یکی از علت های هرز شدن شیر آب می تواند شل بودن مهره کارتریج باشد. در زمان مونتاژ شیرآلات بهداشتی و یا پس از تعمیرات ممکن است مهره کارتریج به اندازه کافی محکم در جای خود بسته نشود؛ در نتیجه باعث هرز شدن شیر آب شود.

تنیم کارتریج برای تعمیر هرز شدن شیر آب

برای تعمیر هرز شدن شیر آب باید فشار بسته شدن مهره کارتریج را تنظیم کنید. برای این کار بهتر است از ابزاری به نام تُرک مِتر (Tork/Torque meter) استفاده کنید تا بتوانید دقیقاً با فشار استاندارد ۸ تا ۱۲ نیوتن متر مهره کارتریج را در جای خود محکم کنید.؛ اما درصورت عدم دسترسی به این ابزار می توانید با چند بار آزمون و خطا فشار مناسب را بیابید. برای تعمیر شل بودن دسته اهرمی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. فلکه اصلی آب و یا شیر پیسوارهای سرد و گرم را از زیر سینک روشویی و ظرفشویی ببندید.
  2. دسته شیر اهرمی را در حالت باز قرار دهید.
  3. نگین آب سرد و گرم (نشانگر آبی و قرمز) را از جای خود خارج کنید. مراقب باشید به آبکاری شیر در اطراف نگین آسیبی وارد نشود.
  4. با استفاده از آچار آلن مناسب پیچ دسته که در زیر نگین قرار دارد را باز کنید.
  5. دسته شیر اهرمی را از جای خود خارج کنید.
  6. قالپاق را از جای خود خارج کنید.
  7. مهره کارتریج را با استفاده از ابزار تُرک مِتر با فشار ۸ تا ۱۲ نیوتن متر محکم کنید. (دقت داشته باشید سفت کردن بیش از حد مهره کارتریج باعث سفت شدن دسته اهرمی می شود.)
  8. قالپاق، دسته و نشانگر آب سرد و گرم را دوباره در جای خود ببندید.
حتما مطالعه نمایید
انواع شیرآلات

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر با بیش از بیست سال سابقه در امر تولید، تحت نام تجاری سهند ، امروز از پیشتازان عرصه تولید در کشور ایران است . مجموعه سهند به واسطه تلاش مجدانه متخصصان و مهندسان نخبه همواره در کسب افتخارات، اولین صنعت خود بوده است .

شیرآلات بهداشتی‌سهند دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE )

با توجه به تاثیر شیرآلات‌بهداشتی در سلامت مردم ، شیرآلات سهند افتخار دارد اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده بهترین شیرآلات‌بهداشتی ساختمان و شیرآلات بهداشتی لاکچری در چندین سال اخیر باشد و توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات بهداشتی ساختمان باشد که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

براق کردن شیرآلات بهداشتی با روغن بچه

۰۲

شهریور
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

براق کردن شیرآلات بهداشتی با روغن بچه

براق کردن شیرآلات بهداشتی با روغن بچه در این مقاله از وب‌سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم روش براق کردن شیرآلات بهداشتی با روغن بچه را توضیح‌دهیم. برای تمیز کردن انواع شیرآلات روش‌های مختلفی وجو دارد که برخی از آن‌ها تعجب برانگیز است. یکی از این روش‌ها استفاده از روغن بچه برای براق کردن و تمیز کردن […]

آموزش تعویض شیر آشپزخانه

۰۱

شهریور
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

آموزش تعویض شیر آشپزخانه

آموزش تعویض شیر آشپزخانه در این مقاله از وب سایت فروش شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم نحوه تعویض شیر آشپزخانه را آموزش دهیم. شیرآلات بهداشتی مخصوصا شیر سینک ظرفشویی بعد از مدتی دچار مشکل می شود. یعنی به دلیل استفاده زیاد و بسته به نوع و کیفیت آلیاژ ساخت دچار مشکلاتی از جمله نشتی ، گرفتگی ،کدر[…]