تاریخچه فلاش تانک 🚰

تاریخچه فلاش تانک 🚰

تاریخچه فلاش تانک

آیا می دانید اولین فلاش تانک توسط چه کسی اختراع شد؟ ما در این مقاله به شما پاسخ این سوال را به طور کامل خواهیم داد. فلاش تانک به عنوان یک محفظه پلاستیکی یا فلزی تعریف می‌شود که قابلیت ذخیره سازی آب را دارند و می‌توانند از این آب در مواقع مختلف برای شستن توالت استفاده کنند. این ابزارها در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که انتخاب آنها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از آنها به صورت توکار و برخی نیز به صورت روکار استفاده می‌شوند.

فلاش تانک چیست و چه کاربردی دارد ؟

فلاش تانک به عنوان یک محفظه پلاستیکی یا فلزی تعریف می‌شود که قابلیت ذخیره سازی آب را دارند و می‌توانند از این آب در مواقع مختلف برای شستن توالت استفاده کنند. این ابزارها در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که انتخاب آنها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از آنها به صورت توکار و برخی نیز به صورت روکار استفاده می‌شوند.

اولین فلاش تانک دنیا در چه تاریخی اختراع شد؟

اولین فلاش تانک دنیا در سال ۱۵۹۶ میلادی توسط جان هرینگتون از درباریان انگلیس ساخته شد. او این فلاش تانک را برای قصرمادر بزرگش ،ملکه الیزابت اول ساخت که در واقع منبع آبی ۳۰ لیتری بود که معمولا در طبقۀ بالای سرویس بهداشتی نصب میشد و عملکرد ساده ای داشت.

تولید اولین فلش تانک سوپاپی

در سال ۱۷۳۸ میلادی یک فلاش تانک از نوع سوپاپی (دریچه‌ای) توسط JF Brondel اختراع شد. Alexander Cumming در سال ۱۷۷۵ میلادی مدل S شکل را در بریتانیا طراحی کرد که امروزه نیز استفاده می‌شود. در این مدل آب راکد راه خروج کاسه را می‌بندد و مانع از فرار هوای بد به خارج از فاضلاب می‌شود. طراحی او سوپاپی لغزان در خروجی کاسه در سمت بالای زانویی توالت داشت.

حتما مطالعه نمایید
استانداردهای شیرآلات بهداشتی

فلش تانک مخصوص قایق

Samuel Prosser در سال ۱۷۷۷ میلادی plunger closet را اختراع کرد و Joseph Bramah در سال ۱۷۷۸ یک  hinged valve یا crank valve اختراع کرد که قسمت پایین کاسه و سیستم دریچه شناور فلاش تانک را می‌بست. طراحی او بیشتر در قایق‌ها استفاده می‌شد.

تحول تولید و اختراع فلش تانک در طول تاریخ

در سال ۱۸۱۹ میلادی Albert Giblin جایزه اختراع ۴۹۹۰ انگلیس را برای «مانع بدون سوپاپ ضایعات آبی بی صدا» دریافت کرد که همان سیستم سیفون تخلیه بود. J.G. Jennings در سال ۱۸۵۲ میلادی یک دستگاه شستشوگر با یک ظرف کم عمق که در یک ساختار S شکل تخلیه می شد را اختراع کرد.

در سال ۱۸۸۰ میلادی کارخانه لوله‌کشی Thomas crapper فلاش تانک‌های طراحی Giblin را طراحی کرد و پس از آنکه کارخانه، حکم سلطنتی را دریافت کرد، نام crapper با فلاش تانک هم معنی شد. این کارخانه سیستم سیفون را برای تخلیه مخزن مرسوم کرد. بعضی از طراحی‌های او توسط Thomas Twyford ساخته شد.

Thomas Twyford در سال ۱۸۸۵ میلادی اولین قطعه توالت چینی را با استفاده از سیفون flush-out طراحی شده توسط  J.G JENNINGS ساخت و نخستین جت فلاش توالت در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط Beaufort در چلسی انگلستان ساخته شد.

شرکت شیر آلات بهداشتی سهند

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر با بیش از بیست سال سابقه در امر تولید، تحت نام تجاری سهند ، امروز از پیشتازان عرصه تولید در کشور ایران است . مجموعه سهند به واسطه تلاش مجدانه متخصصان و مهندسان نخبه همواره در کسب افتخارات، اولین صنعت خود بوده است .

شیرآلات بهداشتی سهند دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE )

با توجه به تاثیر شیرآلات‌بهداشتی در سلامت مردم ، شیرآلات سهند افتخار دارد اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده بهترین شیرآلات‌بهداشتی ساختمان و شیرآلات بهداشتی لاکچری در چندین سال اخیر باشد و توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات بهداشتی ساختمان باشد که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

حتما مطالعه نمایید
مدیریت هوشمند آب چیست؟ 🚰

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

طراحی و فرم شیرآلات بهداشتی

۱۶

تیر
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

طراحی و فرم شیرآلات بهداشتی

طراحی و فرم شیرآلات بهداشتی 🚰 طراحی و فرم شیرآلات بهداشتی یکی از فاکتورهای اصلی خرید شیرآلات بهداشتی می باشد که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. اولین‌چیزی‌که در قضاوت یک بیننده نسبت به شیرآلات بهداشتی در ساختمان تاثیر می‌گذارد، فرم و طراحی ظاهری آن وسیله است. حتی بهترین متریال و با کیفیت‌ترین کالاها، اگر […]

کنترل کیفیت شیرآلات بهداشتی

۰۵

تیر
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

کنترل کیفیت شیرآلات بهداشتی

کنترل کیفیت شیرآلات بهداشتی 🚰 در این مقاله از وبسایت فروش شیرآلات بهداشتی سهند توضیحاتی کامل در مورد کنترل کیفیت شیرآلات بهداشتی ارائه خواهیم داد.  برای اطمینان از بازگشت نخوردن کالا هم سطح بیرونی و هم سطح داخلی شیرآلات بررسی می شود. این کار با این هدف انجام می‌گیرد تا درستی ابعاد تایید شود. از آنجا‌که ماشین[…]