روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی ⛲️

روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی ⛲️

روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی ⛲️

قبل از اقدام به رفع گرفتگی سینک ظرفشویی باید بدانید که گرفتگی سینک ظرفشویی به دلیل روغن و پسماند مواد غذایی است. گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از دردسرهای بسیار بزرگ منازل است که خانم ها با آن سر و کار دارند. اما اگر میخواهید در مورد علل اصلی گرفتگی سینک ظرفشویی بدانید این مقاله رو مطالعه نمایید.

جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی ⛲️

اگر می خواهید سینک آشپزخانه خود را تمیز نگه دارید ، چند عامل اصلی انسداد وجود دارد که باید از ازدیاد آن در سینک جلوگیری کنید:

 •         انواع چربی و روغن
 •         غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی و برنج
 •         پوست میوه
 •         پوسته تخم مرغ
 •         قهوه

روش های آسان و فوری رفع گرفتگی سینک‌ظرفشویی

محلول جوش شیرین و سرکه

بسیاری از افراد هنگام تلاش برای رفع انسداد لوله فاضلاب سینک آشپزخانه خود، در همان ابتدا به مواد شیمیایی روی می آورند ، درصورتی که محصولات طبیعی که از قبل در خانه دارید می توانند به همان اندازه موثر باشند. در ادامه نحوه رفع انسداد با جوش شیرین و سرکه آورده شده است:

 1. آب اضافی را خالی کنید : قبل از هر کاری ، با استفاده از لیوان یا فنجان ، تا آنجا که ممکن است مقدار آب اضافه در سینک ظرفشویی را بردارید.
 2. جوش شیرین را در سینک بریزید: در مرحله بعدی باید دو قاشق چای خوری جوش شیرین در سینک بریزید.
 3. سرکه را در سینک بریزید : یک فنجان یا ۲۵۰ میلی لیتر سرکه سفید را در سینک بریزید.
 4. تخلیه را بپوشانید و منتظر بمانید: حالا دهانه تخلیه را با پارچه مرطوب ببندید و اجازه دهید مخلوط به مدت ۱۵ دقیقه ثابت بماند.
 5. آب داغ را در فاضلاب بریزید : اکنون می توانید آب داغ را در فاضلاب بریزید تا محلول شسته شود و رفع انسداد انجام شود،در غیر اینصورت روش دیگری را امتحان کنید.

استفاده از آب گرم برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

اگر انسداد سینک ظرفشویی شما ناشی از تجمع چربی یا کف صابون است ، آب جوش یکی از آسان ترین راه حل هاست. برای این کار

 1. آب اضافی را خالی کنید. قبل از هر کاری ، با استفاده از لیوان یا فنجان ، تا آنجا که ممکن است مقدار آب اضافه در سینک ظرفشویی را بردارید.
 2. آب جوش را در فاضلاب بریزید. دو لیتر آب را در کتری خود بجوشانید ، سپس آن را مستقیماً در سینک بریزید.
 3. شیر آب را باز کنید: پس از چند دقیقه شیر آب را باز کنید. اگر آب جوش چربی ها را از بین برده باشد ، باید فاضلاب شما به طور معمول کار کند. در غیر این صورت ، یک بار دیگر این روند را تکرار کنید و سپس به روش دیگری را امتحان کنید.

 استفاده از  تلمبه برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

روش متداول دیگر در رفع انسداد ، تلمبه است.

 1. سینک ظرفشویی را پر کنید : ابتدا سینک ظرفشویی خود را تا نیمه پر کنید تا درپوش کاملا پوشانده شود. اگر یک سینک ظرفشویی مضاعف دارید ، آبریز را که روی آن کار نمی کنید ، با چاه بست یا پارچه مرطوب درزگیر کنید.
 2. تلمبه را پمپ کنید : پیستون خود را بر روی فاضلاب قرار داده و چندین بار آن را به بالا و پایین فشار دهید.
 3. تلمبه را بردارید : تلمبه را بردارید تا ببینید آب تخلیه می شود یا خیر. اگر نشد ، می توانید دوباره امتحان کنید و سپس به سراغ روش دیگری بروید.

نمک و آب جوش روشی برایث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

از روش طبیعی دیگر ، نمک و آب جوش نیز می توان برای تغییر انسداد استفاده کرد.

 1. نمک بریزید : تقریباً ۴ قاشق غذاخوری نمک را در سینک بریزید.
 2. آب جوش را بریزید : سپس ، آب جوش را مستقیماً در سینک بریزید. قبل از اینکه شیر آب گرم را باز کنید اجازه دهید مخلوط شما برای چند دقیقه ثابت کند تا شاید انسداد آن برطرف شود.

چاه بازکن های شیمیایی روش سریع برای  رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

بسیاری از پاک کننده های تخلیه شیمیایی مختلف در دسترس شما است. اگر روش های بالا را امتحان کرده اید و موفق به رفع انسداد نشده اید، این روش می تواند مورد بعدی باشد. مانند هر پاک کننده ، ما توصیه می کنیم با تولید کننده بررسی کنید که آیا مواد شیمیایی می تواند به سطح ظرفشویی آشپزخانه شما آسیب برساند.

خرطومی سیفون را بررسی کنید

 1. دو اتصالات فشرده سازی وجود دارد که خمیدگی  Uشکل خرطومی را در جای خود نگه می دارد که برای از بین بردن آن باید آنها را باز کنید. این کار را می توان با دست انجام داد اما اگر محکم هستند ، می توانید از آچار استفاده کنید.
 2. پس از برداشتن خمیدگی U ، باید بتوانید به داخل آن نگاه کنید و انسداد را ببینید. اگر گیر کرده باشد لازم است از یک قطعه سیم استفاده کنید تا آن را بردارید.

فنرزنی برای روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

 1. فنر لوله وسیله ای است که می توانید بخرید و برای تخلیه انسداد و از بین بردن آن در مجرای تخلیه قرار دارد و یا از موسسات خدمات تخلیه چاه و لوله استفاده کنید.
 2. فنر لوله را بردارید و با احتیاط آن را به درون فاضلاب فشار دهید. ممکن است لازم باشد آن را بچرخانید تا به آن کمک کند تا از پیچ U خارج شود.
 3. هنگامی که به انسداد رسیدید ، باید فنر را به اطراف حرکت دهید تا زمانی که بتوانید آن را خارج کنید و آن را بردارید. هیچ راهی دقیق برای این کار وجود ندارد اما فشار دادن ، کشیدن و پیچاندن فنر لوله باید به انسداد سینک ظرفشویی کمک کند.
افتخارات شیرآلات سهند

اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده انواع شیرآلات بهداشتی مرغوب
ساختمان در چندین سال اخیر، توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق
مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات‌بهداشتی ساختمان باشد .که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این
مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

صفحه رسمی شیراالات سهند در اینستاگرام

Rate this post

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

۰۷

اسفند
شیرآلات

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان دید که دغدغه های فراوانی برای خرید و قیمت شیرآلات لوکس دارند. رنگ طلایی را می توان یکی از رنگ های لوکس و پرکاربرد در تولید شیرآلات دانست که زیبایی آن می تواند چشم هر ببینده ای را به خود خیره سازد. طی سال های اخیر این شیرآلات توانسته […]

3 روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

۳۰

بهمن
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

۳ روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

همانطور که می دانید، درخشش شیرآلات نقش موثری در ظاهر و زیبایی حمام، سرویس بهداشتی و یا حتی آشپزخانه دارد. بنابراین لازم است مراحل کارآمد نظافت آن ها را بشناسیم و این اصول و روش ها را به موقع اعمال کنیم. یکی از مراحل مهم در استفاده از انواع شیرآلات بهداشتی سهند، نصب صحیح آن هاست. اما[…]