نقش جنس استیل در شیرآلات بهداشتی 🚰

نقش جنس استیل در شیرآلات بهداشتی 🚰

نقش جنس استیل در شیرآلات بهداشتی 🚰

ما در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم نقش جنس استیل در شیرآلات بهداشتی 🚰 را برای شما توضیح دهیم. در همین ابتدا باید گفت که شیر آلات آب از جمله اتصالات مهم در ساختمان محسوب می شوند و در شکل ، اندازه و جنس متفاوت در بازار عرضه می شوند. اتصالات بسته به کارکردی که دارند، شکل و اندازه و جنس خاصی را به خود اختصاص می دهند. اما شیرآلات سینک و روشویی و… در اغلب موارد از جنس استیل ساخته می شوند. استیل موجود در بدنه شیرآلات از لحاض ساختار شیمایی همان فولاد است با این تفاوت که میزان درصد کربن و ترکیبات دیگر آن با فولاد سازه تفاوت دارد.

مزیت های شیرآلات بهداشتی استیل

انعطاف پذیری جنس استیل

جنس استیل با گریدی که برای ساخت شیرآلات استفاده می شود با وجود مقاومت کافی، دارای انعطاف خوبی است. این خصوصیت مخصوصا هنگام شکل دادن به شیرآلات در طرح های جدید و سفارشی بسیار حایز اهمیت است. امروزه شاهد طرح های بسیار زیاد و متنوعی از شیرآلات آب هستیم که همگی مدیون انعطاف پذیری استیل هستند.

براق و صیقلی بودن جنس استیل

از مزیت های جنس استیل این است که این ماده می تواند سطح بسیار براق و صیقلی برای شیرآلات به بار بیاورد. این موضوع هم باعث ایجاد یک فضای روانی مناسبی برای مصرف کننده شده و هم زیبایی خاصی به شیر آب می دهد . سطح صیقلی شیر، امکان شستشوی آنرا به خوبی فراهم کرده و لک های ایجاد شده بر روی آن به راحتی برطرف می شوند و تبدیل به جرم نمی گردند.

حتما مطالعه نمایید
تاثیر شیرآلات بهداشتی در سلامتی 🚰

مقاومت در برابر زنگ زدگی

روی سطح شیرآلات با جنس استیل یک لایه نازک وجود دارد که بدنه آن را از هوای محیط جدا می سازد. این لایه دیده نمی شود اما نقش بسیار مهمی در جلوگیری از زنگ زدن محصول ایجاد می کند. زنگ زدن اتصالات لوله کشی، علاوه بر از بین بردن بدنه آنها ، سبب تغییر مزه آب شده و کیفیت آنرا پایین می آورد.

مقاومت جنس استیل در برابر انقباض و انبساط

یکی از مسائل اساسی هنگام ساخت شیرآلات آب مسئله تغییر شکل آنها بر اثر نوسانات دمایی است. همه مواد طبیعی هنگام تغییر دما دچار انقباض و انبساط می شوند. ماده استیل به خاطر اینکه مقاومت خوبی در مقابل تغییر دما دارد، ماده مناسبی برای ساخت شیر آلات آب به حساب می آید . این ماده می تواند دماهای پایین و بالایی را که به خاطر تغییر دمای محیط، به آب وارد می شود را تحمل کرده و از ترکت برداشتن بدنه خود جلوگیری نماید.

عمر طولانی جنس استیل

ماده پلی‌پروپیلن ماده مناسبی برای اتصالات رزوه دار نیستند. به همین خاطر بخش رزوه دار آنها از جنس فلز ساخته می شود. رزوه‌های غیرفلزی با یک مشکل اساسی به نام هرز شدن مواجه هستند. این رزوه ها در طول زمان ساییده شده و از بین می روند. ماده استیل به خاطر مقاومت بالایی که در مقابل فرسایش دارد، انتخاب مناسبی برای اتصالات رزوه دار از جمله شیرآلات به حساب می آید.

انبساط طولی جنس استیل

یکی از خصوصیات برجسته فلزات ، مقاومت آنها در مقابل کش آمدن و انبساط طولی است. شیرآلات استیل، از این مقوله مستثنی نیستند. این اتصالات در مقابل فشار و دمای آب مقاومت کرده و طول و شکل آنها تغییر نمی کند.

حتما مطالعه نمایید
آبکاری شیرآلات بهداشتی چیست؟ 🚰
شرکت شیر آلات بهداشتی سهند

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر با بیش از بیست سال سابقه در امر تولید، تحت نام تجاری سهند ، امروز از پیشتازان عرصه تولید در کشور ایران است . مجموعه سهند به واسطه تلاش مجدانه متخصصان و مهندسان نخبه همواره در کسب افتخارات، اولین صنعت خود بوده است .

شیرآلات بهداشتی سهند دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE )

با توجه به تاثیر شیرآلات‌بهداشتی در سلامت مردم ، شیرالات سهند افتخار دارد اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده بهترین شیرآلات‌بهداشتی ساختمان و شیرآلات بهداشتی لاکچری در چندین سال اخیر باشد و توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات بهداشتی ساختمان باشد که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

معرفی شیر حمام توکار

۰۸

اردیبهشت
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی, علم دوش حمام

معرفی شیر حمام توکار

معرفی شیر حمام توکار شیر حمام توکار ترکیبی از طراحی خلاقانه و مهندسی پیشرفته است که چشم هر کاربری را به خود خیره می‌کند. این نوع شیر یک محصول فوق العاده برای کسانی است که طبع کلاسیک دارند. شیر حمام توکار شیر حمام توکار نسبت به دیگر انواع شیرآلات توکار دارای پیچیدگی بیشتری است. شیر دوش توکار […]

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی

۲۳

فروردین
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم شما را با روش آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی به طور کامل آشنا کنیم. تنوع رنگ روکش اپوکسی شیرآلات بهداشتی پوشش های اپوکسی؛ از نوع غیرفلزی و دارای رنگ های مختلف هستند. شما می توانید از میان رنگ های[…]