نحوه تشخیص مشکل فشار آب 🚰 شیرآلات بهداشتی

نحوه تشخیص مشکل فشار آب 🚰

نحوه تشخیص مشکل فشار آب 🚰

در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم نحوه تشخیص مشکل فشار آب 🚰 را به طور کامل توضیح دهیم. در همین ابتدا باید گفت که سیستم فشار آب در خانه از مهم‌ترین عوامل تصمیم‌گیری در خرید شیرآلات بهداشتی است. در مراحل پس از  تولید، شیرآلات مونتاژ می شوند و نیاز به آزمایش فشار دارند. تولید کننده معتبر همیشه این نوع آزمایش‌ها را انجام می دهد، در حالی که سایر تولید کنندگان ارزان تمام این مراحل را از بین می برند و فقط در تهیه شیرالات ارزان قیمت به مصرف کنندگان هستند.

آیا فشار مخلوط بیش از حد بالا و یا کم است؟

اگر فشار آب بیش از حد کم باشد، ممکن‌است هوادهنده شیر شما مسدود شده باشد. هوا دهنده (آب‌فشان) ابزاری است که در انتهای سوپاپ شیر قرار می گیرد. این ابزار جریان آب را با مخلوط کردن در هوا با آب، محدود می کند.

روش های تشخیص مشکل فشار آب

تقاضای بیش از حد در مورد آب

در اکثر خانه‌ها، داشتن چندین انشعاب به طور همزمان می‌تواند بیش از حد تقاضای مصرف آب را تامین کند تا فشار آب مناسب در هر تجهیزاتی حفظ شود. با کمی هماهنگی و کم کردن این خطوط آب‌رسانی می‌توان تا حدی از کم شدن فشار آب جلوگیری نمایید.

برای تشخیص مشکل فشار آب کنتور آب خانه را بررسی نمایید

اگر از عوامل بالا به نتیجه نرسیدید و همچنان با افت فشار آب روبرو هستید، سراغ کنتور آب رفته و از باز بودن کامل آن اطمینان حاصل کنید. پس این کار اگر تغییری در حجم آب خروجی احساس نشد شیر کنتور آب را ببندید و عددی که شمارنده نشان میدهد را یادداشت نمایید. پس از چند ساعت دوباره به عدد و ارقام کنتور دقت کنید که اگر افزایشی داشته احتمالا قسمتی از سیستم لوله کشی آب شما دچار نشتی شده است.

حتما مطالعه نمایید
کارتریج در شیرآلات بهداشتی چیست؟ 🚰
بررسی جامع علمک شیر آب برای تشخیص مشکل فشار آب

وسایلی مانند سر دوش، شیر آب که دارای المک هستند میتواند به مرور زمان معیوب یا گرفتگی شوند. در بعضی از موارد، صرفا تمیز کردن المک و سر دوش گاهی راه چاره است اما بعضی اوقات هم باید علمک شیر آب و متعلقات آن را تعویض نمایید.

تنظیم کننده شیر فشار شکن آب 

تنظیم کننده فشار آب برای کمک به تثبیت فشار آب در خانه شما طراحی شده است و آن را در محدوده خاصی نگه میدارد. وقتی شیر فشار شکن آب خراب میشود منجر به کم و زیاد شدن فشار آب میشود.

لوله های مسدود شده

در صورت گرفتگی لوله آب، این انسداد میتواند انتقال جریان آب را دچار اختلال نماید. با قطع جریان، فشار آب نیز کاهش می یابد. برای رفع این مشکل لوله ها باید تمیز یا جایگزین شود.

مشکل فشار آب به دلیل زنگ زدگی لوله آب

میتوان با تمیز کردن قطعات زنگ زده در سیستم لوله کشی، یا جایگزینی بخش های کوچک لوله کشی، گرفتگی ها را بر طرف نمایید. اگر چه با گذشت زمان، کل سیستم لوله کشی شما می تواند دچار فرسایش شود که این امر می تواند تاثیر منفی بر فشار آب شما بگذارد.

شرکت شیر آلات بهداشتی سهند

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر با بیش از بیست سال سابقه در امر تولید، تحت نام تجاری سهند ، امروز از پیشتازان عرصه تولید در کشور ایران است . مجموعه سهند به واسطه تلاش مجدانه متخصصان و مهندسان نخبه همواره در کسب افتخارات، اولین صنعت خود بوده است .

حتما مطالعه نمایید
معرفی شیر حمام توکار
شیرآلات بهداشتی سهند دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE )

با توجه به تاثیر شیرآلات‌بهداشتی در سلامت مردم ، شیرالات سهند افتخار دارد اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده بهترین شیرآلات‌بهداشتی ساختمان و شیرآلات بهداشتی لاکچری در چندین سال اخیر باشد و توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات بهداشتی ساختمان باشد که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

معرفی شیر حمام توکار

۰۸

اردیبهشت
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی, علم دوش حمام

معرفی شیر حمام توکار

معرفی شیر حمام توکار شیر حمام توکار ترکیبی از طراحی خلاقانه و مهندسی پیشرفته است که چشم هر کاربری را به خود خیره می‌کند. این نوع شیر یک محصول فوق العاده برای کسانی است که طبع کلاسیک دارند. شیر حمام توکار شیر حمام توکار نسبت به دیگر انواع شیرآلات توکار دارای پیچیدگی بیشتری است. شیر دوش توکار […]

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی

۲۳

فروردین
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی

آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم شما را با روش آبکاری شیرآلات بهداشتی با روکش اپوکسی به طور کامل آشنا کنیم. تنوع رنگ روکش اپوکسی شیرآلات بهداشتی پوشش های اپوکسی؛ از نوع غیرفلزی و دارای رنگ های مختلف هستند. شما می توانید از میان رنگ های[…]