آبکاری الکترولاک یا الکتروفورتیک چیست؟

آبکاری الکترولاک یا الکتروفورتیک چیست؟🚰

آبکاری الکترولاک یا الکتروفورتیک چیست؟

آبکاری الکترولاک یا الکتروفورتیک چیست؟ این سوالی است که به ذهن هر کس که می خواهد بهترین شیرآلات بهداشتی را خریداری کند خطور می کند و ما در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند پاسخ این سوال را به طور کامل و شفاف خواهیم داد.

فرآیند الکتروفورتیک چیست؟

در فرایند الکتروفورتیک قطعه فلزی در محلولی با پایه آب فرو برده می شود که این محلول شامل ذرات رنگ است. ولتاژ الکتریکی به قطعه اعمال و باعث می شود این ذرات رنگ در سطح قطعه رسوب کنند. در فراینده الکتروفورتیک به شرط آنکه محول به تمام سطوح قطعه در تماس باشد می توان سطوح داخلی و خارجی قطعه را پوشش داد.

  • یکواختی پوشش
  • آبکاری سطوح داخلی و خارجی
  • قطعه رنگ بندی متنوع جایگزین مناسب برای آبکاری طلا
  • آلوده نبودن فرایند الکترولاک
  • دوام و عمر طولانی پوشش
  • مقاومت به خوردگی در محیط های مرطوب

 

آبکاری الکترولاک (الکتروفورتیک) شیرآلات بهداشتی

رسوب دهی الکتروفورتیک توسط یک محقق روسی به نام Ruess پس از مشاهده اثر میدان الکترونیکی موجود در آب بر روی ذرات خاک رس، در سال 1808 شناخته شد. اما نقطه آغازین استفاده عملی از این روش در سال 1933 می باشد. EPD سرامیک ها نیز اولین بار توسط Hamakar مورد توجه و در دهه ی 1980 برای سرامیک های پیشرفته مورد استفاده قرار گرفت.

Electrophoretic depositionEPD) یا آبکاری الکترولاک فرآیندی دو مرحله ای، سریع و با قیمت نسبتاً مناسب است. در مرحله اول این فرآیند، ذرات پودری باردار معلق در محیط مایع (سوسپانسیون) در اثر برقراری میدان الکتریکی از سمت یک الکترود به سمت الکترود دیگر (بطور مثال شیرآلات) با بار مخالف هدایت می شوند. در مرحله دوم این ذراتِ جمع شده، پوششی منسجم بر روی آن تشکیل می دهند. این پوشش شکل جسمی که بر روی آن نشسته است را می گیرد. به همین دلیل می توان با تغییر اندک جای الکترودها و طراحی آنها از این فرآیند بر روی سطوح متفاوت صاف، استوانه ای و هر نوع شکل دیگری انجام گیرد.

حتما مطالعه نمایید
مزایای شیرآلات بهداشتی توکار 🛀🏻
شرکت شیر آلات بهداشتی سهند

شرکت شیرآلات بهداشتی سهند افشان آذر با بیش از بیست سال سابقه در امر تولید، تحت نام تجاری سهند ، امروز از پیشتازان عرصه تولید در کشور ایران است . مجموعه سهند به واسطه تلاش مجدانه متخصصان و مهندسان نخبه همواره در کسب افتخارات، اولین صنعت خود بوده است .

شیرآلات بهداشتی سهند دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE )

با توجه به تاثیر شیرآلات بهداشتی در سلامت مردم ، شیرالات سهند افتخار دارد اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده بهترین شیرآلات‌بهداشتی ساختمان در چندین سال اخیر باشد و توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات بهداشتی ساختمان باشد که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

معرفی سردوش های کاهنده مصرف آب 🚰

23

ژانویه
دوش حمام ثابت, ست شیرآلات, شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

معرفی سردوش های کاهنده مصرف آب 🚰

معرفی سردوش های کاهنده مصرف آب 🚰 ما در این مقاله از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند به معرفی سردوش های کاهنده مصرف آب 🚰 خواهیم پرداخت. ابزارهاي كاهنده مصرف استانداردهايي عيناً نظير ابزارهاي عادي دارند و فقط در ميزان مصرف آب تاثير گذار هستند. استانداردهاي BS در اغلب کشورهاي جهان، استانداردهاي خاصي در مورد شيرآلات بهداشتي ساختماني […]

مدیریت هوشمند آب چیست؟ 🚰

22

ژانویه
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

مدیریت هوشمند آب چیست؟ 🚰

مدیریت هوشمند آب چیست؟ 🚰 مدیریت هوشمند آب | چالش های صنعت آب در سراسر جهان، مانند رشد جمعیت، مهاجرت، آلودگی اکوسیستم، استفاده مجدد آب، حقوق آب و بسیاری موارد دیگر، بی شمار بوده است. به طور کلی قابلیت‌های نظارت آب هوشمند به ارائه دهندگان راه حل های آب کمک می کند تا راه حل­‌های مدیریت آب‌آشامیدنی[…]