شیرآلات آشپزخانه و دکوراسیون

امروزه شیرآلات به عنوان یک جزء مهم در ترکیب خانه از دیدگاه دکوراسیون منزل دیده می شود که در میان شیرآلات بهداشتی , شیر آشپزخانه جایگاه ویژه ای رو کسب کرده است .

شیرآلات آشپزخانه در صنعت شیرآلات

شیرآلات آشپزخانه از حیث طراحی و رنگ نیز مورد توجه شرکتهای تولید کننده شیرآلات بهداشتی قرار گرفته است , شیرآلات سهند نیز از این حیث مستثنی نبوده و در کنار کنترل کیفی دقیق بحث طراحی و رنگ  محصولات خود را مورد توجه ویژه ای قرار داده است .

کدام شیرآلات برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

شیر ظرفشویی به عنوان پر کاربردترین وسیله آشپزخانه از ابتدا مورد توجه بوده و کیفیت و دوام و البته مدتی است زیبایی آن جزء آپشنهایی می باشند که کسی آنرا نادیده نمی گیرد.

اما سوال اساسی این می باشد که کدام مدل شیر آشپزخانه برای آشپزخانه شما مناسب می باشد , با طرح این سوال آیتمهایی نظیر طرح , رنگ , اندازه و مکان قرار گیری شیر ظرفشویی در آشپزخانه برای داشتن دکوراسیون همگن و زیبا ضروری به نظر می رسد .

دسته بندی شیرآلات آشپزخانه  از  نوع قرار گیری و نصب

  • متصل به سینک آشپزخانه
  • شیرآلات متصل به کانتر آشپزخانه
  • متصل به دیوار آشپزخانه

شیرآلات متصل به سینک آشپزخانه

شیرآلات متصل به سینک آشپزخانه دارای مزایا و معایبی می باشند , از مزایای این نوع شیرآلات این است که شما با سرعت عمل بیشتری می توانید آشپزخانه خود را نو کرده و مجددا از سینک موجود خود استفاده کنید و از معایب آن محدودیت در انتخاب شیر ظرفشویی با توجه به سینک می باشد.

اگر شما دارای یک سینک هستید، تعداد حفره‌های موجود در ناحیه اتصال سینک به شیر را چک کنید.

شیر ظرفشویی اهرمی و کلاسیک سهند دارای طرحها و رنگهای متنوعی می باشد. که از استاندردهای ملی و بین المللی خاصی پیروی کرده که می توان از آن جمله به مقاومت محصولات سهند در برابر خوردگی و سایش را نام برد. که ضخامت پوشش محصولاتی مانند شیر ظرفشویی سهند از استاندارد ملی ایران به شماره ۶۶۷۹ پیرو میکند.

شیرآلات بهداشتی سهند

شیرآلات متصل به کانتر آشپزخانه

اگر شیر شما زیر کانتر نصب شده باشد شما این انتخاب را دارید که شیر ظرفشویی خود را بر روی کانتر نصب نمائید. اما در زمان نصب و قرار گیری شیرآلات متصل به کانتر در پشت شیر فضایی به اندازه یک بنده انگشت جهت تمیز کردن در نظر بگیرید .

از مزایای شیرآلات متصل به کانتر می توان به یکپارچه کردن ظاهر سینک و شیرآلات اشاره نمود. البته از بخت خوش تنوع زیادی در بخش تولید این نوع شیرآلات در بازار وجود دارد .

از معایب شیرآلات متصل به کانتر به حجم فضای اشغالی آن می توان اشاره کرد. البته این سطح تماس با کانتر امکان آلوده شدن و رسوب به دلیل تماس بیشتر با آب را بوجود می اورد .

شیرآلات متصل به دیوار آشپزخانه

اگر بنا به محدودیت یا علاقه به شیرآلات نصب شده بر روی دیوار  تمایل به خرید آن داشتید. در زمان نصب فاصله مناسب بین سینک و شیر ظرفشویی را در نظر داشته باشید  .

شعاع پاشیدن مکان سینک را معین می کند , این مسئله به خصوص در سینک های دو قلو  مسئله ساز تر می شود .

مزایا: به راحتی می توان صفحه کانتر را تمیز کرد .

معایب: لوله گذارلوله کش باید فاصله گذاری و مکا یابی را درست انجام دهد. به طور مثال اگر در محل نصب ستون باشد باید محل نصب را تغییر داد.

Rate this post
حتما مطالعه نمایید
توجه به جنس شیرآلات بهداشتی

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

۰۷

اسفند
شیرآلات

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان دید که دغدغه های فراوانی برای خرید و قیمت شیرآلات لوکس دارند. رنگ طلایی را می توان یکی از رنگ های لوکس و پرکاربرد در تولید شیرآلات دانست که زیبایی آن می تواند چشم هر ببینده ای را به خود خیره سازد. طی سال های اخیر این شیرآلات توانسته […]

3 روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

۳۰

بهمن
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

۳ روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

همانطور که می دانید، درخشش شیرآلات نقش موثری در ظاهر و زیبایی حمام، سرویس بهداشتی و یا حتی آشپزخانه دارد. بنابراین لازم است مراحل کارآمد نظافت آن ها را بشناسیم و این اصول و روش ها را به موقع اعمال کنیم. یکی از مراحل مهم در استفاده از انواع شیرآلات بهداشتی سهند، نصب صحیح آن هاست. اما[…]