روش تعویض شیر روشویی

روش تعویض شیر روشویی

روش تعویض شیر روشویی ?

 در این مقاله آموزشی از وب سایت شیرآلات بهداشتی سهند قصد داریم روش تعویض شیر روشویی را آموزش دهیم. این مطلب بر روی تعویض شیر استاندارد مخلوط روشویی تمرکز دارد. اما روند کار برای انواع دیگر شیرها بسیار مشابه می باشد. نصب یک شیر دیواری پیچیده تر است. ما توصیه می کنیم یک لوله کش این کار را برای شما انجام دهد. همچنین این راهنما در خصوص شیرهایی با شیلنگ های قابل انعطاف است. اما اگر لوله های مسی دارید که مستقیماً به شیر آب روشویی شما می رسند ، این کار مجدداً به عهده متخصصان است.

مراحل تعویض شیر روشویی

  1. شیر آب اصلی را ببندید.
  2. شیر کهنه را بردارید.
  3. اتصالات را روی شیر جدید نصب کنید.
  4. شیر را روی روشویی قرار دهید.
  5. اتصالات را به شیر اصلی آب وصل کنید.
  6. شیر آب را باز کنید.

شیر آب اصلی را ببندید

 قبل از اقدام به برداشتن شیر آب ، باید منبع تغذیه آن را ببندید. در بعضی از شیرها یک شیر جدا کننده نزدیک وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. با این حال ، اگر دانش لوله کشی شما کم است ، ما هنوز هم توصیه می کنیم آب را از شیر اصلی منزل قطع کنید.

شیر کهنه را بردارید

  ابتدا باید شیر خود را از منبع آب جدا کنید. برای این کار شیلنگ های انعطاف پذیر را از شیر پیسوار باز کنید. سپس ، می توانید مهره ای را که شیر شما را به روشویی نگه می دارد را باز کنید. بسته به اندازه و محل روشویی شما ، جدا کردن شیر قدیمی کمی زمانبر است ، بنابراین صبور باشید! پس از حذف این موارد و قطع اتصال لوله ها ، باید بتوانید شیر قدیمی را بلند کرده وبردارید. پس از برداشتن شیر ، توصیه می کنیم برای نصب شیر جدید مناطقی که شیر یک بار در آن قرار داشت را تمیز کنید تا جرم و آلودگی ها از بین برود.

اتصالات را روی شیر جدید نصب کنید

برای اینکه شیر جدید خود را نصب کنید ، ابتدا باید قطعاتی نظیر بست و مهره و …  را که توسط تولید کننده شیر ارائه شده است ، روی شیر قرار دهید. سپس می توانید اتصالات انعطاف پذیر جدید را به شیر متصل کنید.

شیر را روی روشویی قرار دهید

پس از آماده سازی اتصالات ، می توانید شیلنگ های انعطاف پذیر را از سوراخ روشویی خود رد کرده و با اتصالات محکم کنید. در این مرحله ، بهتر است از فردی برای کمک استفاده کنید تا بتوانید از صاف ماندن شیر در حالی که مهره های زیر آن را محکم می کنید ، مطمئن شوید.

اتصالات را به شیر اصلی آب وصل کنید

رد این مرحله از تعویض شیر روشویی هنگامی که شیر آب بر روی روشویی قرار گرفت ، باید اتصالات انعطاف پذیر را به شیر پیسوار متصل کنید. پس از پایان کار ، دوباره بررسی کنید که تمام اتصالات به خوبی و محکم انجام شده است.

در مرحله آخر تعویض شیر روشویی شیر آب را باز کنید

اکنون شیر آب خود را متصل شده و در جای خود قرار گرفته است ، وقت آن است که با باز کردن منبع تغذیه ، آن را آزمایش کنید. هنگام باز کردن مجدد آب ، اطمینان حاصل کنید که شیر در موقعیت باز است. هنگامی که منبع تغذیه مجدداً باز شد ، هر هوای محبوس شده در سیستم از طریق شیر عبور می کند ، که اگر شیر آب را بسته بگذارید می تواند به آن آسیب برساند. بهتر است که اتصالات زیر روشویی را چک کنید  تا در صورت مشاهده نشتی ، لوله کشی را تحت نظر داشته باشید.

افتخارات شیرآلات سهند

اولین دارنده استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) و بزرگترین صادرکننده انواع شیرآلات بهداشتی مرغوب
ساختمان در چندین سال اخیر، توانسته است در دو سال  پیاپی ، تنها دارنده تندیس رعایت حقوق
مصرف کنندگان در صنعت شیرآلات‌بهداشتی ساختمان باشد .که این مهم بیانگر تمرکز و توجه این
مجموعه بر کیفیت تولیدات و خدمات مضاعفی است که به مصرف کنندگان عزیزش پیشکش می دارد .

صفحه رسمی شیراالات سهند در اینستاگرام

۴.۸/۵ - (۲۰ امتیاز)

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

۰۷

اسفند
شیرآلات

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان دید که دغدغه های فراوانی برای خرید و قیمت شیرآلات لوکس دارند. رنگ طلایی را می توان یکی از رنگ های لوکس و پرکاربرد در تولید شیرآلات دانست که زیبایی آن می تواند چشم هر ببینده ای را به خود خیره سازد. طی سال های اخیر این شیرآلات توانسته […]

3 روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

۳۰

بهمن
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

۳ روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

همانطور که می دانید، درخشش شیرآلات نقش موثری در ظاهر و زیبایی حمام، سرویس بهداشتی و یا حتی آشپزخانه دارد. بنابراین لازم است مراحل کارآمد نظافت آن ها را بشناسیم و این اصول و روش ها را به موقع اعمال کنیم. یکی از مراحل مهم در استفاده از انواع شیرآلات بهداشتی سهند، نصب صحیح آن هاست. اما[…]