5 نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی

۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی

۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی در این متن برای آشنایی بیشتر با ساختار شیرآلات بیان کرده‌ایم.اگر متخصص نباشید، انتخاب شیرآلات مناسب برای آشپزخانه کار آسانی نیست. اما شاید روزی تصمیم بگیرید که شیرآلات آشپزخانه خود را تعویض کنید، بنابراین مقاله امروز ما در مورد نکات بهره گیری از فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی را علامت‌گذاری کنید یا آن را در جایی ذخیره کنید که ممکن است در بازسازی بعدی مفید باشد.

۵ نکته مهم در فروش شیرآلات ساختمانی

چه نوع شیرآلاتی را دوست دارید

یکی از ۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی  این است که شیر آب‌ایستاده بخریم یا دیواری؟ با چند سوراخ نصب؟ مدلی که بتوان آن را روی سینک یا پیشخوان یا روی دیوار نصب کرد؟
البته این روز‌ها در کمتر آشپزخانه‌ای با شیرآلات دیواری مواجه می‌شویم، زیرا سال هاست که اکثر سازندگان به استفاده از شیرآلات‌ایستاده روی آورده‌اند و این احتمال وجود دارد که شیرآلات‌ایستاده در آشپزخانه شما نصب شده باشد.
برای تعویض هر نوع شیر آب، اعم از‌ایستاده یا دیواری، باید بر اساس تعداد سوراخ‌های موجود در محل نصب فعلی تصمیم بگیرید. ابتدا ببینید در محل نصب فعلی چند سوراخ وجود دارد و آیا می‌توانید در صورت نیاز سوراخ دیگری اضافه کنید؟ بیشتر شیر‌های تک دسته فقط روی یک سوراخ نصب می‌شوند در حالی که شیر‌های دو دسته به دو یا سه سوراخ نیاز دارند. در این صورت، انتخاب بیشتری برای تعویض سینک خود خواهید داشت. همچنین بدانید که پوشاندن سوراخ‌های اضافی غیرممکن نیست. صفحات تزئینی مخصوصی وجود دارد که با نصب درب زیر شیر‌ها، سوراخ‌های اضافی را می‌پوشانند. پیشنهاد می شود: انواع مدل شیرآلات بهداشتی در سال ۲۰۲۲

به عنوان مثال، اگر روی سینک خود سه سوراخ دارید و مدلی که فقط روی یک سوراخ برای تعویض شیر نصب می‌شود را دوست دارید، می‌توانید دو سوراخ دیگر را با چنین صفحاتی بپوشانید، بدون اینکه کل مجموعه بد به نظر برسد. گاهی اوقات برای پوشاندن سوراخ‌های اضافی، می‌توانید در صورت امکان یک محل مایع ظرفشویی داخلی اضافه کنید.

ارتفاع شیرآلات در زمان فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی

از مهم ترین ۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی  می‌توانیم به ارتفاع شیرآلات دقت داشته باشیم.ارتفاع شیر آب یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام خرید شیرآلات آشپزخانه باید به آن توجه کنید. وقتی می‌گوییم ارتفاع شیر آب می‌توان به دو مورد اشاره کرد: یکی فاصله پایه تا بالاترین نقطه شیر و دیگری فاصله پایه تا دهانه شیر (خروجی آب). پیشنهاد می شود: صادرات شیرآلات بهداشتی

برای مثال در شیر‌های قوس بلند فاصله پایه تا بالاترین نقطه شیر می‌تواند ۱۲ اینچ باشد اما فاصله پایه تا دهانه شیر فقط ۸ اینچ است. پس به ارتفاعی که در مشخصات کالا می‌خوانید یا فروشنده برایتان توضیح می‌دهد، فاصله پایه تا دقیقاً دقت کنید.

ارتفاع طاق شیر 

قوس شیر آب یکی دیگر از نکات مهمی در ۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی است که هنگام فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی باید به آن توجه کنید. شیر‌های کمان یا یقه غازی معمولاً ۸ اینچ یا بیشتر هستند. فضای مانور بیشتر برای شستن ظروف پهن و بلند بارزترین ویژگی مثبت شیرآلات این مدل است.
این مدل‌ها مطمئناً برای شمایی که طبق عادت هنگام شستن ظروف را در فضای بالای لبه سینک قرار می‌دهید راحت‌تر است. البته ناگفته نماند که از آنجایی که دهانه شیر‌های با قوس بلند بسیار بالاتر از لبه سینک قرار دارد، وقتی در هنگام شستشو، به خصوص در سینک‌های کم عمق، چیزی را بیش از حد به سر شیر آب نزدیک کنید، باعث آبریزش می‌شود. پاشیدن به اطراف برای سینک‌های کم عمق بهتر است از شیرآلات با قوس کمتر استفاده کنید.
اما در عین حال باید به فضای موجود نیز توجه کرد. گاهی اوقات ارتفاع کم قفسه یا کابینت بالای سینک و یا حتی لبه پنجره پشت سینک مانع از نصب شیرآلات قوس بلند می‌شود. پس در انتخاب شیر جایگزین از این نکته غافل نشوید. پیشنهاد می‌شود: تفاوت شیرآلات ازان با لوکس
شیرآلات کم قوس معمولاً بلندتر از ۸ اینچ نیستند و زاویه ۴۵ درجه ایجاد می‌کنند. این مدل‌ها برای سینک و فضا‌های جمع و جور بهتر هستند. اگر معمولاً نیازی به شستن ظروف و ظروف ندارید، می‌توانید از خرید شیرآلات قوس بلند خودداری کنید. مگر اینکه به دنبال ایجاد یک نقطه کانونی در فضای سینک باشید، زیرا شیر آب‌های قوس بلند بیشتر نمادین هستند.

شیر آب یک دسته بخریم یا دو دسته

تک دسته
آیا می‌دانستید که شیرآلات بر اساس دسته‌های خود تقسیم می‌شوند؟ به همین دلیل یکی از ۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی به دسته شیرآلات ارائه شده است. با شیر‌های تک دسته به راحتی می‌توانید شدت جریان و دمای آب را با یک دست تنظیم کنید. شیرآلات این مدل نیازی به یک یا دو سوراخ بیشتر برای نصب روی سینک یا پیشخوان ندارند. از آنجایی که تک دسته‌ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند، برای سینک‌های جمع و جور و فضا‌های کوچک کاربرد بیشتری دارند.
دو دستگیره
با شیر‌های دو دسته می‌توان شدت جریان و دمای آب را در مقایسه با شیر‌های تک دسته با دقت بیشتری تنظیم کرد. برای شیر‌های پل دو پیچی فقط دو سوراخ کافی است، اما دو پیچ هم داریم که به سه سوراخ نیاز دارند. شیر‌های دو اهرمی بیشتر به کسانی که به طرح‌های قدیمی علاقه دارند توصیه می‌شود، البته  برای فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی شیر‌های دو اهرمی مدرن نیز موجود هستند. پیشنهاد می‌شود: فروش عمده شیرالات بهداشتی ساختمان در تهران
شیلنگ شیر‌های آب

این مدل در واقع مجهز به یک شلنگ توکار هستند که به راحتی می‌توانید آن را از ساختار شیر خارج کرده و نقاط دوردست سینک را با آب فراوان بشویید. مدل‌هایی نیز وجود دارند که نیاز به سوراخ اضافی روی سینک دارند و به صورت جداگانه در کنار شیر اصلی نصب می‌شوند.
لمسی و چشمی
شیر‌های لمسی همانطور که از نامشان پیداست با لمس ملایم انگشت، دست یا حتی مچ دست فعال می‌شوند. پرده‌ها با تشخیص حرکت دست و بدون نیاز به لمس باز و بسته می‌شوند و مهمترین مزیت آن را می‌توان جلوگیری از کثیف شدن مداوم شیر دانست.

شیرآلات آشپزخانه را چه روکشی بخریم

استیل
در ۵ نکته مهم در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی باید به روکش شیر نیز دقت داشته باشیم. شیر‌های استیل برای آشپزخانه‌هایی که به سبک مدرن و صنعتی طراحی شده‌اند بسیار مناسب هستند. پیشنهاد می شود: بهترین مرکز خرید شیرآلات سرویس بهداشتی در تهران کجاست

کروم
کروم نیز یک پوشش رایج و مؤثر است، اما به یاد داشته باشید که شیر‌های کرومی اثر انگشت و لکه‌های آب را بیشتر نشان می‌دهند.
مشکی مات
شیرآلات این رنگ چندان رایج نیستند و نسبتاً گرانتر هستند. یکی از مزایای مشکی مات پوشاندن اثر انگشت و لکه‌های آب است. اما در هیچ سبک آشپزخانه‌ای قابل استفاده نیستند و با سبک‌های مدرن و صنعتی سازگاری بیشتری دارند.
سفید
رنگ سفید از دیگر رنگ‌هایی است که به ویژه در آشپزخانه‌های مدرن استفاده می‌شود که هم در فضا‌های تمام سفید و هم در کنار رنگ‌های روشن ظاهر خوبی دارد.
طلایی
شیر‌های طلایی درخشش گرم و مجلل به محیط می‌بخشد و با سطوح مخصوصاً چوبی و بسیاری از سبک‌های طراحی مدرن سازگار است.

نیکل براق
نیکل براق بادوام است و به راحتی تمیز می‌شود. می‌توان از آن در طیف گسترده‌ای از سبک‌های طراحی، از سنتی و مدرن گرفته تا تلفیقی استفاده کرد.
نیکل متالیک
نیکل متالیک انتخابی بادوام است، اما مراقب باشید که نیکل متالیک معمولاً با فضای اطراف ترکیب می‌شود و جلوه‌ای برجسته و چشم نواز ندارد. با این حال،  در فروش شیرآلات بهداشتی ساختمانی انتخاب همیشه شیک است.

Rate this post

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

۰۷

اسفند
شیرآلات

مزایا و معایب خرید شیرآلات طلایی رنگ

این روزها افراد بسیار زیادی را می توان دید که دغدغه های فراوانی برای خرید و قیمت شیرآلات لوکس دارند. رنگ طلایی را می توان یکی از رنگ های لوکس و پرکاربرد در تولید شیرآلات دانست که زیبایی آن می تواند چشم هر ببینده ای را به خود خیره سازد. طی سال های اخیر این شیرآلات توانسته […]

3 روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

۳۰

بهمن
شیرآلات, شیرآلات بهداشتی

۳ روش خانگی جرم گیر شیر آلات بهداشتی

همانطور که می دانید، درخشش شیرآلات نقش موثری در ظاهر و زیبایی حمام، سرویس بهداشتی و یا حتی آشپزخانه دارد. بنابراین لازم است مراحل کارآمد نظافت آن ها را بشناسیم و این اصول و روش ها را به موقع اعمال کنیم. یکی از مراحل مهم در استفاده از انواع شیرآلات بهداشتی سهند، نصب صحیح آن هاست. اما[…]